vipautosiskola

E-mail: vipautosiskola@gmail.com

Állami támogatás jogosítványra

2018.12.11 12:31

A támogatás igénybevételeinek feltételei, röviden:

• Azok igényelhetik a támogatást, akik a sikeres „B” kategóriás KRESZ vizsga napján még nem töltötték be a 20-ik életévüket.
  • A támogatáshoz az autósiskolák számlát, illetve igazolást biztosítanak.
  • A támogatási igényt a sikeres KRESZ-vizsgától számított 1 éven belül lehet igényleni, utána már nem.
  • A támogatás megállapítására irányuló eljárás írásbeli kérelemre indul. A kérelmet a Magyar Államkincstár Nyugdíjfolyósító Igazgatóságnál elektronikus űrlapon vagy formanyomtatványon kell benyújtani.
  • A támogatás megállapítására irányuló eljárás határideje teljes eljárásban 30 nap. Az összeget a megadott bankszámlára utalják át.
  • A támogatást a sikeres KRESZ vizsga után lehet igényelni függetlenül attól, hogy hányadikra sikerült, és hogy elkezdődött a vezetés, vagy sem.
  • A támogatást csak magyar állampolgár veheti igénybe.